Z przyjemnością przedstawiamy swoją najnowszą realizację prywatnej sali kinowej, wykonaną w dedykowanym pomieszczeniu o powierzchni 38 m2. Dzięki temu, że klient nie narzucał nam żadnych ograniczeń finansowych, mogliśmy skorzystać z pełnego potencjału pomieszczenia i zaproponować nasze najbardziej zaawansowane urządzenia audio-wideo oraz rozwiązania inżynieryjne i akustyczne.

Loader

Realizacja obejmowała projekt i wykonanie kompletnej infrastruktury technicznej, instalacji audio-wideo, akustycznej, a także projekt scen świetlnych oraz design wnętrza. Konfiguracja audio 11.4.8, oparta została na 19 głośnikach i 4 subwooferach, zapewniających obsługę wszystkich formatów dźwięku immersyjnego Dolby Atmos, DTS:X Pro i Auro 3D. Konfiguracja wideo jest w pełni kompatybilna z 8K oraz HDR i Dolby Vision.

Pomieszczenie zostało całkowicie odizolowanie akustycznie od reszty rezydencji. W tym celu zbudowaliśmy specjalną podkonstrukcję, wykorzystującą m.in. zaprojektowany w USA system wibroizolacyjnych wieszaków akustycznych oraz specjalistyczne elastomery dźwiękoizolacyjne i uszczelniające. Całość uzupełniają specjalne, akustyczne drzwi studyjne oraz rozbudowany system tłumików w instalacji wentylacyjnej. To sprawia, że gdy w sali kinowej odtwarzany jest dźwięk z poziomem odpowiadającym natężeniu dźwięku piły łańcuchowej, na zewnątrz słychać jedynie szum, jak w bibliotece.

  Loader

   

  Zastosowany sprzęt kinowy audio to najwyższe modele głośników instancyjnych Focal oraz wyjątkowe subwoofery Wisdom Audio. Całość sterowana z 32-kanałowgo procesora Trinnov oraz dwóch 16-kanałowych wzmacniaczy mocy, również Trinnov Audio. Podczas kalibracji systemu audio, do dyspozycji klienta zaprogramowaliśmy 8 różnych presetów dźwięku, gwarantujących najlepszy odbiór, w zależności od ilości widzów, wybranego miejsca odsłuchu oraz treści audio lub wideo.

  W torze wideo zaprojektowaliśmy najwyższy model laserowego projektora 8K firmy JVC o niespotykanej jasności i kontraście. Aby zapewnić jeszcze lepszą jakość, tor wideo wspierany jest przez zewnętrzny procesor wideo MadVR Extreme wraz z dedykowaną soczewką anamorficzną. Podobnie jak audio, część wideo również zawiera dedykowane presety, dopasowane do wyświetlanych treści i preferencji użytkownika. System wideo skalibrowany wg standardów ISF/THX zapewnia olśniewającą jakość wideo, z głęboką czernią, wysoką jasnością HDR i wspaniałymi barwami przy każdej projekcji.

  Dodatkowy system stereo oparty został o luksusowe głośniki Focal Utopia Maestro Evo sterowane z przedwzmacniacza Trinnov Amethyst i monofonicznych końcówek mocy. Źródłem dźwięku stereo jest odtwarzacz SACD, wysokiej klasy gramofon oraz zintegrowany streamer ROON.

  Loader

  Jednym z wyzwań integracji systemu kinowego i stereo było rozwiązanie problemu zmiany położenia kolumn głośnikowych. Kolumny głośnikowe, na czas projekcji stojące przy samej ścianie, podczas odsłuchu stereo powinny znaleźć się w zupełnie innym miejscu. Nie tylko, aby zapewnić właściwe warunki odsłuchowe, ale przede wszystkim z uwagi na wykorzystanie systemu kalibracyjnego Optimizer w przedwzmacniaczu Trinnov Amethyst. System ten, gwarantujący fenomenalną poprawę jakości dźwięku, wymaga dokładności ±1cm i 2o w przestrzeni 3D. A to oznacza, że głośniki muszą zawsze znaleźć się w oznaczonym miejscu z taką dokładnością, aby kalibracja była skuteczna, powtarzalna i nie degradowała dźwięku.

  Problem ten rozwiązaliśmy poprzez zaprojektowanie mikroprocesorowo sterowanych wózków pod każdą z kolumn, co powoduje, że ich ruch jest zawsze w pełni kontrolowany i powtarzalny. Dzięki współpracy z inżynierami firmy Focal, obudowa wózków jest identyczna z fabryczną podstawą kolumn i sprawia wrażenie wyposażenia seryjnego tych ekskluzywnych głośników. Kilka warstw samochodowego lakieru dodatkowo podkreśla wyjątkowy charakter rozwiązania. W momencie wyboru opcji odsłuchu stereo na pilocie, głośniki automatycznie „podążają” na wyznaczoną pozycję z dokładnością 5 mm !

  Loader

  W projektcie adaptacji akustycznej wykorzystaliśmy rozwiązania amerykańskiej firmy Quest Acoustical Interiors, której jesteśmy jedynym dealerem w Europie. Było to również niemałe wyzwanie, wynikające z konieczności integracji dwóch różnych systemów. Pomimo dużych podobieństw, istnieją wyraźne różnice w podejściu do adaptacji tych pomieszczeń. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom nie tylko udało się uzyskać referencyjne parametry akustyczne, zgodne z normami branżowymi ITU-R/CEDIA, ale przede wszystkim doskonałą barwę, klarowność i przestrzenność dźwięku. I to wszystko bez żadnych kompromisów estetycznych. Całość adaptacji akustycznej wsparta dodatkowo doskonałym systemem kalibracyjnym Trinnov Optimizer zapewnia użytkownikom niezapomniane wrażenia za każdym razem.

  Ten referencyjny system kinowo-stereofoniczny byłby niekompletny bez intuicyjnego systemu sterowania oraz indywidulanych scen świetlnych. Centrum sterowania Control4 znajduje się w tablecie, którym intuicyjnie obsłużymy wszystkie funkcje – oświetlenia, dźwięku i obrazu. Urządzeniami nie sterujemy indywidualnie, a grupowo, co oznacza, że po wybraniu funkcji np. Film, wszystkie odpowiednie urządzenia włączą się automatycznie, oświetlenie przygaśnie i zmieni kolor na wybrany dla tej opcji. Użytkownik ma możliwość wyboru kilku presetów (ustawień) – czy ogląda sam, z rodziną, znajomymi, a także czy ogląda film, koncert, a może gra na konsoli. Za jednym dotknięciem system audio i wideo dopasowuje się do jego preferencji, zapewniając zawsze referencyjną jakość dźwięku i obrazu.

  Obejrzyj film

  Odtwarzaj filmZatrzymaj film
  Loader